szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Finanse

Czy rozliczenie podatku z Anglii jest skomplikowane?

Czy rozliczenie podatku z Anglii jest skomplikowane?

Praca za granicą to bez wątpienia atrakcyjna propozycja dla wielu specjalistów z Polski. Dlaczego? Ponieważ dzięki niej są w stanie maksymalizować swoją stawkę godzinową, przy niewielkiej zmianie nawyków. Okazuje się, że w Anglii, profesjonalny pracownik budowlano-remontowy lub spawacz, jest w stanie zarobić o wiele więcej, niż pracując w Polsce. Dodatkowo koszty życia nie są wcale o wiele wyższe.

Często jednak zapominamy o podstawowych i najważniejszych elementach lub po prostu o nich nie wiemy. Przykładem może być chociażby rozliczenie podatku z Anglii w Polskim Urzędzie Skarbowym. Kiedy należy o tym pamiętać i czy jest to obowiązkowe? Jak sobie poradzić, jeśli jest to Twój pierwszy raz? Spokojnie! To nie jest skomplikowane, a pod koniec czytania naszego materiału, będziesz wiedzieć już wszystko, od czego należy zacząć.

Podstawowe informacje

Kiedy należy przejmować się takimi procesami jak rozliczenie podatku z Anglii w Polsce? Gdy jesteś osobą zameldowaną na stałe w Polsce, lecz w ciągu ostatnich sezonów czerpałeś (lub czerpałaś) zyski z tytułu pracy za granicą. Oczywiście mowa o legalnym zatrudnieniu w oparciu o podpisaną umowę z pracodawcą. Przypominamy jednak, że tak zwana “praca na czarno” jest nielegalna i jeśli przedsiębiorca lub jego reprezentant nie chce wręczyć Ci umowy w pierwszym dniu wykonywania czynności służbowych, należy zrezygnować z zatrudnienia i zgłosić to odpowiednim służbom.

Gdzie udać się po pomoc?

Oczywistym wyborem jest Urząd Skarbowy. Niestety, to jedynie teoria. W praktyce prawdopodobnie nie otrzymasz tam satysfakcjonującej pomocy, ponieważ urzędnicy lub urzędniczki nie mają czasu, by przygotować CI komplet dokumentów i dokładnie wytłumaczyć, co należy zrobić. Czy to oznacza, że należy czerpać wiedzę z niesprawdzonych źródeł w sieci? Nic bardziej mylnego.

Nie każdy ma jednak wiedzę, jak wygląda w praktyce rozliczenie podatku z Anglii. W takim wypadku należy skontaktować się z profesjonalną firmą, która nie tylko przedstawi Ci komplet niezbędnych dokumentów, ale również poinstruuje, co należy zrobić krok po kroku. Konsultacje oczywiście nie są darmowe, lecz spokojnie. Prawdopodobnie otrzymasz zwrot podatku, więc dla Ciebie również taka pomoc będzie opłacalna. Co, jeśli w Twojej okolicy nie ma biura, które zajmuje się takimi czynnościami? Zawsze możesz skorzystać z opcji dostępnych w sieci. Kontaktujesz się wtedy z firmą za pośrednictwem wiadomości e-mail lub telefonicznie i to wszystko. Jak widać, to banalnie proste i szybkie do realizacji zadanie.

Udostępnij