szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Internetowe sklepy – sztuczki oszustów nie istniejących firm

Internetowe sklepy – sztuczki oszustów nie istniejących firm

Niestety nie istniejące sklepy internetowe, których jedynym celem jest zabranie nam pieniędzy powstają jak grzyby po deszczu. System łapania tego typu przestępców nie jest dopracowany, także na razie wszyscy ci oszuści są bez karni. Okazało się, że by stworzyć oszukany sklep internetowy, wystarczy tylko zainwestować w stronę internetową na której to są wystawione produkty.

Ludzie klikają, kupują, przeglądają produkty

Następnie można dodać kilka komentarzy na forum jaki to dany sklep internetowy jest wspaniały i ma super niskie ceny. Jednak zachwyt promocyjnymi cenami jest niepotrzebny, gdyż nigdy nie otrzymamy zakupionych produktów, za które zapłaciliśmy. Problem polega na tym, że owe produkty nie istnieją, istnieje jedynie strona internetowa je zachwalająca. Jak sprawdzić, czy firma istnieje? Niestety nie da się. Sprawdzenie KRS’u nic nie daje, bo to legalnie zarejestrowane firmy, prośba o przesłanie zdjęć produktów, też nic nie daje, bo oszuści są na to przygotowani, dostosowanie metod płatności? też o niczym nie świadczy, bo każdy może je podpiąć do swojej działalności.

Zatem jak sprawdzić, czy sklep jest prawdziwy?

Przede wszystkim jeśli to możliwe korzystaj wyłącznie z dużych zaufanych sklepów z których już kupowałeś, jeśli chcesz sprawdzić nowy sklep nigdy nie wierz w okazyjne ceny. Owszem obniżki dziesięć do pięćdziesięciu procent się zdarzają, ale jeśli widzisz na przykład płaszcz za dziesięć złotych, czy spodnie wysokiej jakości z bawełny za pięć złotych, to powinna zapalić ci się lampka. Jedyną skuteczną metodą sprawdzenia nowego sklepu jeśli już bardzo chcemy z niego coś kupić jest wykonanie bardzo małych zakupów, takich przez które nie zubożejemy. Są to zakupy na próbę mające nam pokazać, czy owy sklep w ogóle ma realne produkty na sprzedaż, czy jest tylko wirtualny. Dodatkowo zawsze pamiętajmy, że jeśli sklep nie ma opcji opłaty za pobraniem, to coś z nim musi być nie tak. Przesyłki za pobraniem są zawsze dostępne we wszystkich firmach kurierskich i na poczcie. Jeśli jakaś firma ich nie posiada, to powinniśmy być bardzo czujni. Podsumowując, zawsze pierwsze zakupy z nowego sklepu zamawiaj za pobraniem, jeśli nie jest to możliwe, to niech będą to małe zakupy na próbę, jeśli ceny są drastycznie niskie bądź czujny.

Udostępnij