Jeżeli szukasz w miarę prostej i legalnej drogi dorobienia w sieci, odpowiedzią są ankiety internetowe

Jeżeli szukasz w miarę prostej i legalnej drogi dorobienia w sieci, odpowiedzią są ankiety internetowe

Jeżeli szukasz sposobności, by dorobić sobie parę groszy nie wychodząc z domu, a jedynie spędzając czas przy komputerze, to dobrym pomysłem mogą być ankiety internetowe. Inne sposoby zarobku w sieci zazwyczaj wymagają albo zainwestowania własnych środków pieniężnych (bez żadnej gwarancji ich zwrotu), albo też szczególnych umiejętności, związanych raczej z działką marketingu online.

Ankiety internetowe

Tymczasem ankiety w internecie wydają się dość dobrym sposobem na dorobienie paru groszy dla osoby, która nie ma dużych doświadczeń z zarabianiem przez internet, ma za to dość szeroką wiedzę ogólną. Nie ma się co jednak łudzić, że w ten sposób zarobimy na utrzymanie – wypełnianie ankiet, nawet bardzo solidne, co najwyżej da nam kilkaset złotych miesięcznie i to w dobrych miesiącach.

Zarobek na ankietach tak naprawdę jest bardzo prosty, a pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w panelach ankietowych i wypełnienie formularzy na temat własnej osoby. Poleca się rejestrację w co najmniej kilku, a najlepiej kilkunastu panelach jednocześnie, gdyż z pojedynczego panelu zarabia się jedynie około kilkadziesiąt złotych na kwartał.

Kluczowe dla zwiększenia własnych zarobków jest odpowiednie wypełnienie formularzy

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że większość respondentów trochę naciąga i nagina prawdę na temat własnej osoby. Przykładowo, lepiej jest zaznaczyć większe miasto zamieszkania niż mniejsze i większe zarobki miesięczne niż niewielkie. O wiele lepiej wygląda też dla panelu, jeżeli wieloma rzeczami się interesujemy, wiele sportów uprawiamy, posiadamy w domu różnorakie sprzęty RTV/AGD, własny samochód i tak dalej.

Zarabianie w internecie za pomocą wypełniania ankiet polega więc na tym, by oczekiwać na zaproszenia paneli i odpowiadać na ich pytania. Ankiety potrafią być bardzo różne i zazwyczaj są dopasowane do faktów, które umieściliśmy w formularzach. Przykładowo, jeżeli zaznaczyliśmy, iż mamy własny, choć nie najmłodszy samochód, możemy spodziewać się ankiet na temat wyboru nowego auta. Jeżeli zaznaczyliśmy, że pijemy piwo, możemy otrzymać badanie odnośnie wprowadzenia na rynek nowego wzoru puszki przez dany browar i tak dalej.

Za każdą wypełnioną poprawnie ankietę otrzymujemy punkty

Po zebraniu tak zwanego minimum, możemy je wypłacić na nasz rachunek bankowy. Zarabianie w sieci w ten sposób jest też o tyle wygodne, że tak pozyskanych pieniędzy nie trzeba już opodatkowywać (są one opodatkowane wcześniej przez panele jako „wygrane w konkursach”). Pamiętać jednak należy właśnie o tym, by zapisać się do jak największej liczby paneli i śledzić ten rynek na bieżąco, w celu zapisywania się do kolejnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *