szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Finanse

Na czym polega finansowanie podatków?

Na czym polega finansowanie podatków?

Zbliża się termin zapłaty podatku lub ZUS-u, ale wiesz, że nie masz aktualnie wystarczających środków na firmowym koncie? Zamiast narażać się na kary z urzędu, wystarczy skorzystać z finansowania podatków w PragmaGO. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zadbasz o wiarygodność swojej firmy. Na czym dokładnie polega ta opcja i kto może z niej skorzystać? Sprawdź!

Czym jest finansowanie podatków w PragmaGO?

Podatki (CIT, PIT, VAT) oraz ZUS trzeba płacić w terminie. W przeciwnym razie przedsiębiorca jest narażony na odsetki, kary i obniżenie wiarygodności swojej firmy, np. w oczach potencjalnych inwestorów. Co zatem zrobić, jeśli chwilowo nie ma pieniędzy na opłaty? W końcu zdarzają się zastoje, związane np. z większym projektem i zapłatą w późniejszym terminie czy przejściowymi problemami. 

W takim przypadku sprawdzi się finansowanie bieżących podatków w PragmaGO. Po złożeniu wniosku przez internet instytucja finansowa przeleje pieniądze na wskazane konto. Później wystarczy spłacać je w ratach – koszt można rozłożyć na 3-12 rat. Dzięki temu znacznie przesuwasz termin spłaty zobowiązania!

Jak to rozwiązanie działa w praktyce? Pani Monika od lat prowadzi malutki hotel nad morzem. W okresie pandemii pierwszy raz od dawna nie miała klientów – a przecież istnieje wiele opłat stałych, w tym ZUS. Żeby nie dostać kary, pani Monika złożyła wniosek do PragmaGO. Firma zapłaciła za opłaty, a pani Monika spłaciła je wygodnie w ratach. Dzięki temu chwilowy zastój nie miał wpływu na działalność hotelu!

Kto może skorzystać z finansowania podatków?

Finansowanie podatków jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zarejestrowani w Polsce i mają nadany numer NIP. Z tej opcji mogą skorzystać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki – z dowolnej branży. Nie ma więc znaczenia, jakiej wielkości jest Twoja firma i czy zatrudniasz pracowników.

Dzięki finansowaniu podatków w PragmaGO:

  • zadbasz o wiarygodność swojej firmy i jej historię w BIK, co jest szczególnie ważne np. przed poszukiwaniem inwestorów,
  • wszystkie zobowiązania opłacisz w terminie, bez zaległości czy możliwych kar lub odsetek,
  • uzyskasz pieniądze na spłatę bez konieczności składania wniosku w banku.

Jak złożyć wniosek o finansowanie podatków?

Jeśli chcesz złożyć wniosek o finansowanie podatków w PragmaGO, wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić krótki formularz. Podajesz w nim takie dane jak NIP czy dane kontaktowe. Niezbędne jest również wskazanie kwoty podatku, jaką chcesz sfinansować. Nie podajesz natomiast żadnego uzasadnienia czy szczegółowych informacji, dlaczego potrzebujesz w danym momencie pomocy finansowej!

Żeby otrzymać pieniądze na wskazane konto bankowe, akceptujesz SMS-em warunki. Nie ma żadnych dodatkowych formalności czy podpisywania papierowej umowy. Dzięki temu wszystko odbywa się online, a Ty masz czas na prowadzenie biznesu.

Chcesz wiedzieć więcej o finansowaniu podatków? Przeczytaj artykuł: https://pragmago.pl/finansowanie-podatkow/

Udostępnij