szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Czy ubezpieczenia na życie umożliwiają oszczędzanie?

Czy ubezpieczenia na życie umożliwiają oszczędzanie?

Bezpieczeństwo finansowe to jeden z najważniejszych aspektów dla wielu z nas. Szczególnie w obecnych, niepewnych czasach posiadanie odpowiednio wysokiego kapitału jest w stanie zapewnić nam komfort i spokój na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Choć posiadanie oszczędności jest ważne i jak okazuje się w obecnych czasach – niezbędne, zgromadzenie odpowiednio wysokiej poduszki finansowej dla wielu osób nie jest najprostszym zadaniem. Bardzo często wymaga nie tylko determinacji, ale i wielu wyrzeczeń. Czy istnieje zatem sposób na to, aby zgromadzić odpowiednio wysokie oszczędności na przyszłość swoją lub dzieci? Jak najbardziej. Choć niektórym może się to wydać nieprawdopodobne, jest to możliwe za pomocą ubezpieczenia na życie

Dlaczego warto oszczędzać?

Nie ulega wątpliwości, że oszczędzanie nie jest mocną stroną wielu osób. Zarówno Ci, którzy mają za sobą długi staż pracy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, miewają trudności w odkładaniu środków na później. Oszczędzanie może wydawać się trudne. W końcu wymaga od nas determinacji, regularności i przede wszystkim – przemyślanych zakupów. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na konto oszczędnościowe czy ubezpieczenia na życie z opcją oszczędzania, będziesz w stanie stworzyć finansową poduszkę bezpieczeństwa.

Termin poduszka finansowa pojawił się tutaj już kilka razy. To nic innego, jak zgromadzenie odpowiednio wysokiego kapitału, który zapewni Ci bezpieczeństwo w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Awaria samochodu, nagły remont czy inne nieprzewidziane zdarzenie – każda z tych sytuacji wymaga od nas odpowiedniego nakładu finansowego, który bez posiadania odpowiednio wysokich oszczędności jest w stanie w zauważalny sposób nadszarpnąć nasz budżet. 

Oszczędzanie na przyszłość dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dzieci miały jak najlepszy start w dorosłość. Często też stara się on pomóc im finansowo, na przykład przy zakupie pierwszego auta czy pierwszego mieszkania. Innym istotnym aspektem jest edukacja naszych dzieci. Choć studia w Polsce są darmowe, studiowanie na najlepszych uczelniach w miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław może okazać się dla dziecka bardzo kosztowne.

W tej sytuacji również pomocne okażą się zgromadzone oszczędności i poduszka finansowa. Dzięki odpowiednio wysokiemu kapitałowi, który zgromadzisz, Twoje dzieci będą mogły dostać się na swój wymarzony kierunek oraz uczelnię, co z kolei zapewni im znacznie lepszy start w dorosłość.

Oszczędzanie na dowolny cel

Nie zapominajmy również o swoich potrzebach. Zakup nowego auta, ciągle odkładany remont, wymarzone wakacje czy też spokojna emerytura – każda z tych sytuacji jest dobrą decyzją do oszczędzania. Jednak jak dokonać tego w najbardziej efektywny sposób? Tutaj pomocne okażą się ubezpieczenia na życie z opcją oszczędzania. Wybierając takie rozwiązanie jesteś chroniony za pomocą indywidualnej polisy, dopasowanej do Twoich potrzeb. Jednocześnie odkładasz pieniądze, które wkrótce staną się Twoją poduszką bezpieczeństwa. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij