Praca i Biznes

Firmowe naklejki – rodzaje i zastosowanie. Jak je wydrukować?

Firmowe naklejki – rodzaje i zastosowanie. Jak je wydrukować?

Naklejki firmowe mają bardzo szerokie przeznaczenie. Dzięki temu, że można zamówić je w wielu wariantach do wyboru, a także z indywidualnym nadrukiem, mogą one spełniać różne funkcje. Jak zlecić zamówienie na druk naklejek? 

Zastosowanie naklejek firmowych

Nalepki dzięki swojej samoprzylepnej warstwie są bardzo łatwe w stosowaniu i mogą być one wykorzystane na różne sposoby. Kiedy najczęściej używane są one przez firmy?

Za pomocą naklejek firmowych można bardzo łatwo i szybko znakować opakowania, na przykład jak opakowania kosmetyków czy produktów spożywczych. Spełniają one wtedy funkcję etykiety.

Naklejki mogą również służyć do samego znakowania produktów, na przykład do umieszczenia na nich informacji dotyczących ich użytkowania czy ich właściwości. Istnieje wtedy możliwość zamówienia naklejek spełniających funkcję hologramów, tabliczek znamionowych.

Również naklejki firmowe mogą być sposobem na promocję biznesu. Mogą być one dodawane bezpośrednio do zamówień czy konkretnych produktów i stanowić niedrogą metodę reklamy firmy.

Naklejki firmowe – rodzaje

Do kategorii naklejek firmowych zalicza się wiele ich rodzajów, na przykład:

  • naklejki na papierze – mają białe tło, można kupić je w najniższych cenach
  • naklejki na folii – mogą mieć różne kolory tła, a także mogą być przezroczyste, dzięki czemu wyglądają efektowniej
  • naklejki wycinane – są wycinane po obrysie, dzięki czemu również nabierają estetycznego wymiaru
  • naklejki holograficzne – wykonane są na specjalnej holograficznej folii, która zmienia swój kolor zależnie od kąta padającego światła
  • naklejki żywiczne – są one określane również jako naklejki 3D albo naklejki wypukłe, ponieważ wykończone są za pomocą przezroczystej żywicy

Wobec tego naklejki bardzo różnorodne i można dobrać je specjalnie do konkretnego przeznaczenia, na przykład do wykonania etykiety albo do oznakowania produktu, by nadać mu atrakcyjny wygląd.

Jak zlecić druk naklejek?

Naklejki można obecnie zamówić w wielu firmach specjalizujących się w świadczeniu usług poligraficznych. 

Zamówienie na naklejki może być zlecone zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Ta druga opcja pozwala na zlecenie nadruków bez potrzeby udawania się do siedziby firmy – wszystko załatwi się wtedy z biura lub z domu.

W taki sposób można również łatwo i szybko zlecić druk naklejek w drukarni Studio-eM Kraków, które oferuje swoim klientom kompleksowe wsparcie w przygotowaniu różnych typów naklejek na zamówienie.

Żeby zlecić druk naklejek, konieczne będzie przygotowanie ich projektu. Projekt graficzny na naklejki powinien uwzględniać również ich kształt, gdy mają być one wycinane w konkretnym kształcie.

Następnie można złożyć swoje zamówienie, także online. W tym celu wybiera się rodzaj naklejek oraz ich nakład, a także inne parametry techniczne, na przykład typ podłoża. 

Po wypisaniu formularza online można sprawdzić, ile będzie kosztować druk naklejek firmowych na zamówienie. Im większa liczba naklejek, tym niższe ceny za pojedynczy egzemplarz można uzyskać. 

Można również zlecić wykonanie wydruków ekspresowych za dopłatą.

Przy zamawianiu naklejek przez internet należy również dodać projekt druku. Powinien on odpowiadać rodzajowi naklejki oraz wymaganiom drukarni.

Ile kosztuje druk naklejek?

Ceny za druk naklejek są zróżnicowane. Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 100 do ponad 2000 złotych zależnie od typu naklejek oraz ich nakładu.

Zlecając przygotowanie wydruków przez internet, można od razu sprawdzić ceny, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo wysyłać zapytania ofertowego do drukarni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.