szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Gotowe spółki w Toruniu – idealna opcja dla nowych firm!

Gotowe spółki w Toruniu – idealna opcja dla nowych firm!

Do tej pory wiele osób, planujących podjęcie działań gospodarczych, musiało nastawić się na dopełnienie formalności, związanych m.in. ze złożeniem odpowiednich wniosków. Z czymś, co trwać może ogromną ilość czasu. Możliwe jest jednak nabycie gotowych spółek na terenie miasta Toruń. O co dokładnie chodzi? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Gotowe spółki w Toruniu – czym dokładnie są?

Gotowe spółki do kupienia w Toruniu, do podmioty, które są już gotowe do działania. Duży nacisk należy położyć na to, że spółki są już zarejestrowane w KRS, czyli Krajowym Rejestrze Spółek. Nabywca otrzymuje do ręki tak naprawdę wszystkie dokumenty już zarejestrowane. Od momentu dopełnienia formalności, wystarczą maksymalnie dwa dni, aby móc rozpocząć działanie pod nowym szyldem. Żmudny, zajmujący ogromną ilość czasu proces rejestracji, już na wstępie zostaje pominięty. 

Gotowe spółki można kupić u zaufanego notariusza na terenie miasta Toruń, czy w innych większych miastach. Co ciekawe, formalności dotyczące zakupu spółek można również dopełnić na odległość.

Co posiada gotowa spółka?

Gotowe spółki posiadają wiele zalet. Wspominając o procesie rejestracji spółki, należy wiedzieć, że uniknie się pilnowania niektórych formalności. Gotowa spółka posiada bowiem już:

  • KRS, NIP, REGON,

  • jest zgłoszona do podatku VAT i VAT-EU.

Historia spółki

Aby móc docenić to rozwiązanie, warto również wskazać na to, że ma się do czynienia ze spółką, jaka posiada już pewną historię. Jaką dokładnie? Wszystko uzależniona jest od tego, jak długo istnieje ona na rynku. Nawet jeżeli ktoś nie prowadził działalności, to może skorzystać na tym, że taki podmiot posiada już historię w KRS i US. Jest to zaleta, ponieważ dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł m.in. szybciej postarać się o dotacje z funduszy europejskich.

Dodatki do spółki

Sprzedający oferuje nie tylko odpowiednie dokumenty. Często rozpoczęcie działalności możliwe jest szybciej dzięki temu, że spółka posiada różnego rodzaju licencje. Przykładem są tu m.in. koncesje. Niewątpliwym atutem są także zezwolenia. Znowu więc można śmiało stwierdzić, że ma się do czynienia z produktem, który pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zamiast dopełniać formalności w urzędzie, można już rozpocząć działania decyzyjne.

Wada zakupu gotowej spółki

To, co ma swoje zalety, ma również wady. Każdy nabywca musi być tego świadomy. Rozsądnie należy podejść do tego zakupu, aby zyskać pewność, że jest to „czysta” spółka, która nie jest obciążona żadnymi zobowiązaniami. Gotowe spółki należy nabywać tylko w sprawdzonych miejscach. Wszystkich formalności należy dopełnić w kancelarii notarialnej. Nigdy nie można pozwolić sobie na zakup gotowej spółki od osoby, która na co dzień się tym nie zajmuje

Udostępnij