Praca i Biznes

Jak zorganizować bezpieczny import z Chin?

Jak zorganizować bezpieczny import z Chin?

Import z Chin to chleb powszedni dla bardzo wielu firm, które funkcjonują w Polsce. Chiny to przecież największy producent wszelkich dóbr na świecie. To właśnie tam wytwarza się elektronikę, chemię, kosmetyki, ubrania buty, meble i dodatki do domu, leki oraz wiele innych produktów, która następnie stoją na półkach w polskich sklepach. Import z Chin i sprzedaż w Polsce to biznesowa codzienność wielu mniejszych i większych firm.

Bezpieczny import z Chin

Jak importować z Chin? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Chociaż to największy producent świata, Chiny leżą poza Europą, dlatego też importowanie towarów stamtąd do Polski obostrzone jest różnymi regulacjami prawnymi. Towary muszą spełniać wyśrubowane warunki, aby mogły być dopuszczone do obrotu w Polsce. Poza tym na wiele z nich nałożone jest też cło. Nie wystarczy zatem znaleźć dostawcę z Chin, co dzisiaj można zrobić tak naprawdę chociażby za pomocą internetu. Wystarczy wejść na którąś z popularnych chińskich giełd, które działają online, a następnie nawiązać kontakt z przedstawicielem fabryki.

Wydaje się, że to dziecinnie proste w świecie, który zdominował internet. Niestety podczas realizacji zamówień z Chin mogą pojawić się różne mniejsze i większe problemy, dlatego warto mieć po swojej stronie partnera, który specjalizuje we wspieraniu w procesie importowania z Chin – najlepiej, by był to polski, bezpośredni importer z Chin.

Wsparcie podczas importu z Chin

Generalna zasada handlu brzmi, aby kupić taniej, a sprzedać drożej. Jeszcze kilka lat temu w ten sposób funkcjonowało wiele różnych miejsc, takich jak sklepy i hurtownie. Ich właściciele zamawiali towar z Chin, często kiepskiej jakości, który następnie kontenerami transportowany był do Europy. Dzisiaj bardzo wiele osób prywatnie zamawia dla siebie różne rzeczy z Chin. Czasem wybierają pojedyncze sztuki, które kosztują więcej, czasem decydują się na kupno większej ilości, aby w ten sposób wynegocjować niższą cenę.

Jeżeli pragnie się importować na naprawdę dużą skalę rzeczy dobrej jakości, które nie są masowo dostępne na stronach typu Ali Express, warto nawiązać współpracę z firmą, która wspiera podczas importu z Chin. Przedstawiciele firmy mieszkający na co dzień w Chinach mogą wynegocjować doskonałe warunki, zobaczyć towar, który nie jest dostępny w Internecie, zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z pakowaniem, certyfikatami, wysyłką.

Korzystny import z Chin

Duże firmy mają swoich pracowników, którzy wyjeżdżają na dłuższe delegację do Chin i tam zajmują się interesami na co dzień. Poszukują solidnych i dobrych dostawców, na miejscu sprawdzają to, jak funkcjonują fabryki, między innymi pod względem warunków pracy. Wreszcie mogą sprawdzić jakość towaru na bieżąco, zatem do Polski trafiają rzeczy wyselekcjonowane, odpowiedniej jakości. Jeżeli firma nie posiada pracowników w dziale handlowym, którzy zajmują się bezpośrednimi negocjacjami z dostawcami z Chin, warto zlecić to zadanie specjalistom z firm zewnętrznych. To gwarancja, że współpraca z chińskimi fabrykami będzie układała się pomyślnie. Firma funkcjonuje bardzo wiele fabryk, które tak naprawdę specjalizują się w produkcji różnych dóbr. Największe marki świata produkują w Chinach. Mowa tutaj nawet o luksusowych domach mody, firma sprzedająca z biżuterią, kosmetyki, elektronikę najwyższej jakości.

Import z Chin powinien przestać kojarzyć się ze sprowadzaniem do Polski tanich rzeczy niskiej jakości wykonanych z plastiku. To już przeszłość, a jeżeli jeszcze nie do końca, to bez wątpienia nie jest to jedna gałąź importu z Chin.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.