Praca i Biznes

Niezbędnik kreatywnego nauczyciela na rok szkolny

Niezbędnik kreatywnego nauczyciela na rok szkolny

Nienaganna organizacja to jedna z najważniejszych cech dobrego wychowawcy. Dlatego kalendarz nauczycielski to podstawa w pracy każdego pedagoga. Dzięki niemu już nigdy nie zapomnisz żadnej ważnej daty. To też gwarancja zachowania najlepszych pomysłów. Mając kalendarz pod ręką, w każdej chwili możesz zanotować najbardziej kreatywne myśli, aby już nigdy ich nie stracić.

Jaki powinien być dobry kalendarz dla nauczyciela?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim musi obejmować okres całego roku szkolnego, czyli zaczynać się najpóźniej we wrześniu i kończyć najwcześniej w czerwcu. Klasyczne modele obejmujące rok kalendarzowy nie będą dobrym wyborem. W zależności od ilości pracy i obowiązków najlepiej wybierz wersję z układem jeden dzień na stronę lub jeden tydzień na dwie strony. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o zapowiedzianym sprawdzianie i lepiej zorganizujesz pracę podczas zajęć. Odpowiedni kalendarz nauczyciela nie powinien być ani za mały, ani za duży. Najczęściej wybieranymi rozmiarami są formaty A5 i B5. Zwróć też uwagę na gramaturę papieru, modele niskiej jakości zdecydowanie nie wytrzymają całego roku. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy, ale każdy z nas lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Dobry kalendarz dla nauczyciela to taki, który Ci się podoba. Nie bój się odważnych, kreatywnych okładek w mocnych kolorach. Jednak wybierz wersję w twardej oprawie, będziesz mógł korzystać z niej dłużej. Jakie inne ciekawe dodatki powinien mieć kalendarz nauczycielski?

  • daty ferii zimowych;
  • miejsce na wpisanie danych dzieci, z kontaktami do rodziców;
  • urodziny dzieci;
  • zebrania rady pedagogicznej;
  • konsultacje i zebrania z rodzicami;
  • roczny plan wycieczek;
  • komitet rodzicielski;
  • plan lekcji;
  • 2 kolorowe wstążki do zaznaczania.

Nauczyciel — mądry, odpowiedzialny, ekologiczny

Nauczyciel jest wzorem dla młodzieży. Dlatego jest zobowiązany dążyć do nieposzlakowanej opinii i bycia całkowicie uczciwym. Jego kalendarz również powinien być wyprodukowany w sposób odpowiedzialny i niekrzywdzący planety. Najczęstszym wyborem są terminarze wykonane z surowców pochodzących z recyklingu. Dzięki temu papier może zostać wykorzystany kilka razy bez konieczności ścinania dodatkowych drzew. Na rynku pojawiają się też inne innowacyjne produkty. Producent Lediberg wytwarza notesy z jabłek. Produkty z kolekcji Appeel (https://www.lediberg.com.pl/appeel-ekologiczne-kalendarze-notesy) powstały, dzięki wykorzystaniu odpadów powstałych podczas przemysłowego przetwórstwa owoców. Odpowiedzialne i ekologiczne — takie rozwiązania są najlepsze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.