szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Giełda

Program do fakturowania z magazynem – dlaczego warto?

Program do fakturowania z magazynem – dlaczego warto?

Program magazynowy do wystawiania faktur podczas prowadzenia gospodarki magazynowej nierzadko okazuje się zbawieniem. Służy nie tylko do wystawiania faktur VAT, ale i zarządzania stanami towarów, sporządzania spisów z natury oraz kontrolowania ilości materiałów. Oprócz tego pozwala na automatyczne pobieranie kontrahentów i wiele więcej. Dlaczego warto skorzystać z takiej pomocy? Dla kogo jest skierowana?

Program do fakturowania z magazynem – kluczowe informacje

Wystawianie faktur VAT wymaga odpowiedniej organizacji i dokładnego wypełnienia poszczególnych pól. Każdy przedsiębiorca musi zawrzeć w niej m.in. datę wystawienia, numer faktury, nazwa towaru, cenę i stawkę podatku.

Dokumenty magazynowe są podstawą funkcjonowania niemal każdej firmy. Aby umożliwić prawidłowy eksport danych i optymalny przepływ dokumentów magazynowych warto zainwestować w łatwy w obsłudze program, który będzie miał jak najwięcej możliwości – np. generowanie faktur eksportowych, czy obsługa czytników kodów kreskowych.

Dobry program do fakturowania umożliwia nie tylko wystawianie faktur i rejestrację ewidencji przychodów, ale posiada dodatkowe funkcje ułatwiające księgowość, jak automatyczna kontrola płatności.

Umożliwia również przechowywanie danych w chmurze, co znacznie upraszcza proces przechowywania dokumentów, ich przeglądania, a także edycji i korekt. Niezmiernie ważną kwestią jest to, czy dany program umożliwia zapisywanie dokumentów w różnych formatach:

  • PDF
  • JPK_FA
  • JPK_VAT
  • JPK_MAG

Jak więc możemy zauważyć program do fakturowania z magazynem, przydaje się nie tylko do tego, aby utrzymać porządek w dokumentach.

Fakturowanie z magazynem – korzyści

Nawet jeżeli Twoja firma nie musi prowadzić gospodarki magazynowej w sposób zorganizowany na koniec roku, musisz sporządzić spis z natury. Program do wystawiania faktury znacznie ułatwia tę sprawę. Oprócz tego w każdym momencie możesz sprawdzić stan magazynu na daną chwilę, kontrolować liczbę towarów i nimi zarządzać. To szczególnie przydatna opcja zwłaszcza w zakładach produkcyjnych, gdzie brak jednego elementu może zatrzymać całą produkcję.

Szybkie wystawianie faktur VAT

Wspomnieliśmy już o tym, że fakturowanie z magazynem pomoże przy wystawianiu faktur dla klientów. Pochylmy się jednak trochę bardziej nad tym tematem. Rodzajów tych dokumentów jest naprawdę wiele. Nie chodzi tylko o prosty dokument jak faktura VAT. To także faktura pro forma, faktury eksportowe. Z tymi wszystkimi dokumentami poradzi sobie program, ale nie tylko.

Może on także pomóc podczas wystawiania faktur walutowych, a to dlatego, że posiada automatyczne pobieranie kursów. Nie musimy więc nic przeliczać, co sprawia, że takie formy płatności są niezwykle proste.

Również kwoty netto i brutto są automatycznie pobierane i wyliczane, dlatego nie trzeba spędzać długich godzin na skomplikowanych wyliczeniach, aby odpowiednio podliczyć różne pozycje na fakturze.

Program może pomóc także w naliczaniu różnych stawek podatku VAT. Po uprzednim skonfigurowaniu będzie pobierał odpowiednio dobrane stawki do danego produktu.

Automatyczne pobieranie danych kontrahentów

To, co zasługuje na uwagę, wybierając pakiet przedsiębiorcy w programie do faktur to fakt przyspieszonego wystawiania faktur oraz szybszy przepływ dokumentów w firmie. Dane szczytują się automatycznie np. na podstawie poprzednich dokumentów. Faktury docierają do klientów w szybkim tempie, bez błędów. Można szybko zapomnieć o wielu korektach. To jednak podstawowe funkcje, które posiada każdy dobry program do fakturowania z magazynem.

Dla kogo przeznaczony jest program do faktur z magazynem?

Czy program magazynowy będzie dobry w każdym przypadku? Jest ton na pewno idealnym rozwiązaniem w celu optymalnego prowadzenia magazynu. To dobry pomysł w przypadku firm, gdzie korzysta się z kodów kreskowych i rozlicza drukarkami fiskalnymi – ponieważ można łatwo je zintegrować z programem. Sprawdzi się więc dla małego i dużego sklepu internetowego lub stacjonarnego.

Automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych, kolektorów danych oraz obsługa czytników kodów kresowych sprawiają, że oprogramowanie daje naprawdę szerokie możliwości zastosowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć od podstawowej wersji programu, a w miarę zwiększania skali sprzedaży dodawać poszczególne funkcjonalności.

Czym się wyróżnia program do fakturowania z magazynem?

Program do fakturowania z magazynem to przede wszystkim możliwość wystawiania faktur, w tym także w dowolnej walucie. Można zintegrować go np. z WooCommerce, PrestaShop czy Allegro, co czyni go niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Działa zwykle w przeglądarce, lecz jest możliwość instalacji bezpośrednio na urządzeniu np. laptopie.

Obsługa formatu PDF i innych, dedykowany moduł magazynowych, pobieranie danych kontrahentów i wiele innych możliwości sprawia, że takie oprogramowanie powinno pojawić się w każdym mniejszym, czy większym sklepie. Z pewnością znacząco wpłynie na przyspieszenie obiegu dokumentów w firmie oraz na brak pomyłek, co znacznie skróci czas księgowania faktur i ich wystawiania. Można tutaj liczyć więc na wiele korzyści, za przystępną cenę.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij