szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Usługi sprzątania firm i biur popularną usługą

Usługi sprzątania firm i biur popularną usługą

Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług sprzątania, czyli na współpracę z podmiotem zewnętrznym zajmującym się kompleksowym dbaniem o czystość w obiekcie. Popularność tego modelu współpracy wynika z wielu korzyści, które zyskuje przedsiębiorca. W artykule udowodnimy, że usługi sprzątające są dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dla dużych firm.

Usługa sprzątania dla firm – korzyści dla przedsiębiorcy

Powierzając utrzymanie czystości w biurach firmie porządkowej, przedsiębiorca może skupić się na innych istotnych obszarach swojej działalności. Nie tworzy dodatkowych etatów w firmie, nie musi koordynować pracy ekipy sprzątającej, a także nie odpowiada za zakup środków czystości i sprzętu. Firma sprzątająca dysponuje odpowiednimi zasobami, a zdobyte przez lata doświadczenie pozwala dokładnie określić liczbę osób oraz ilość czasu potrzebnego do wywiązania się z powierzonych obowiązków. A jeśli trafimy na prawdziwych profesjonalistów – możemy mieć pewność, że usługi sprzątające będą wykonane przez przeszkolony personel i zgodnie z najwyższymi standardami.

Jak wygląda sprzątanie firm przez podmiot zewnętrzny?

Sprzątanie biur to szereg czynności wykonywanych nie tylko w samych pomieszczeniach ze stanowiskami pracy, ale to również dbanie o czystość w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Zakres obowiązków ekipy sprzątającej realizującej usługi sprzątania jest szeroki i obejmuje m.in.:

  • odkurzanie, odpylanie i mycie wszystkich powierzchni w budynku,

  • mycie przeszkleń,

  • czyszczenie, odkurzanie i pranie dywanów oraz tapicerek,

  • uzupełnianie środków higienicznych w toaletach,

  • podlewanie roślin doniczkowych.

Firma porządkowa działa według ustalonego z klientem harmonogramu sprzątania. Plan sprzątania wyznacza nie tylko zakres usług sprzątających, ale również częstotliwość ich wykonywania oraz termin, w jakim personel porządkowy powinien daną czynność zrealizować. Warto dodać, że sprzątanie firm może odbywać się poza godzinami otwarcia biur, dzięki temu nie zakłóci to procesów w firmie.

Sprzątanie biur i terenów zewnętrznych – jak dbać o wizerunek marki?

Dbanie o czystość w firmach bez wątpienia wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracowników oraz klientów, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wizerunek przedsiębiorstwa. Aby zapewnić schludny i estetyczny wygląd obiektu i tym samym podnieść prestiż firmy, należy kompleksowo podejść do tematu sprzątania.

Renomowane firmy sprzątające oferują dodatkowe usługi sprzątania. Wśród nich wymienić można utrzymanie terenów zewnętrznych, czyszczenie elewacji, mycie paneli fotowoltaicznych i konserwację posadzek. Poza sprzątaniem, jeden podmiot może zabezpieczyć usługi DDD w obiekcie lub zadba o zieleń wokół firmowych budynków. Zawsze warto łączyć ze sobą różne usługi porządkowe. Dzięki temu można uzyskać lepsze warunki cenowe, a przy tym zaoszczędzić czas na organizację i koordynację współpracy.

Udostępnij