Praca i Biznes

Wyjazdy biznesowe do Chin – jak się do nich przygotować?

Wyjazdy biznesowe do Chin – jak się do nich przygotować?

Wyjazd biznesowy do Chin powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Zainteresowane osoby podróżują do Chin m.in. na targi, ale przy okazji chcą coś zwiedzić i poznać tamtejszą kulturę. Najpierw wypada się jednak zastanowić nad tym, jak przygotować się do takiego wyjazdu i co ze sobą zabrać. Skompletowanie tego typu informacji okaże się sporym ułatwieniem, gdyż wyjazd przebiegnie bez żadnych przykrych niespodzianek.

Wyjazdy handlowe do Chin – kilka istotnych porad

Decydując się na wyjazdy biznesowe do Chin trzeba mieć pełną świadomość tego, że na miejscu napotka się na różnice językowe. Osoby przebywające na co dzień w Chinach wcale nie muszą się posługiwać poprawną angielszczyzną. Z tego też względu mogą wystąpić pewne problemy komunikacyjne. Warto mieć przy sobie zaufaną osobę lub pośrednika, ale też zbiór najważniejszych informacji w języku chińskim (wydrukowanych, np. adres hotelu, podstawowe zwroty, nazwy pożądanych towarów, itd.). Nie obejdzie się też bez kopii podstawowych dokumentów, tak aby w razie potrzeby potwierdzić swoją tożsamość.

Formalności przed wyjazdem do Chin – o czym pamiętać?

Wyjazdy handlowe do Chin powinny być poprzedzone załatwieniem kilku ważnych formalności. Przede wszystkim warto pamiętać o:

  • wymianie pieniędzy – w Chinach płaci się juanami. Najgorsze kursy uzyska się na lotniskach, natomiast najkorzystniejsze w chińskich bankach,
  • zabezpieczeniu danych firmowych na cyfrowych nośnikach.

Tak przygotowane wyjazdy na targi do Chin powinny się zakończyć pełnym sukcesem. Oczywiście w dowolnym momencie można poprosić o wsparcie ze strony bardziej doświadczonych podróżników.

Wiza do Chin – kluczowe informacje

Realizując import z Chin nie można zapomnieć o wizie. O wizę można się ubiegać w dwóch miejscach, a mianowicie w:

  • Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej,
  • Chińskim Centrum Wizowym.

Uzyskanie wizy pochłonie z domowego budżetu przynajmniej kilkaset złotych. Najmniej zapłaci się za tradycyjną wizę (ponad 400 złotych), a najwięcej za wizę w trybie superekspresowym (blisko 800 złotych). Wizę można odebrać jedynie po okazaniu dowodu wpłaty. Czeka się na nią kilka dni roboczych. Aktualnie można wyróżnić wizę turystyczną, służbową, tranzytową, studencką czy też pracowniczą. Organizując wyjazdy do Chin na targi absolutnie nie można o niej zapomnieć.

Ile kosztuje podróż do Chin? Wskazówki

Podróż do Chin może być dość kosztowna, a dużo zależy od tego, jakim środkiem transportu będą podróżować osoby preferujące wyjazdy do Chin po towar. Największą popularnością cieszą się bilety lotnicze. Trzeba się przygotować na to, że taka podróż zamknie się w granicach kilku/kilkunastu tysięcy złotych (dużo zależy od tego, z jakim wyprzedzeniem zarezerwuje się bilet na samolot i czy trafi się na jakąś promocję).

Podróż do Chin doskonałą okazją do zwiedzania i poznania kultury

Angażując się w import przy wyjazdach do Chin nie można zapominać o tym, że taka podróż jest doskonałą okazją do zwiedzania oraz poznania tamtejszej kultury. Kluczowe jest to, aby działać w ramach chińskiego prawa. Istotnym elementem chińskiej kultury jest m.in. wszechobecna kaligrafia. Dużą wagę przywiązuje się do liczb oraz kolorów.

Wyjazdy na targi do Chin nie mogą się obejść bez odwiedzenia najważniejszych miejsc na mapie Chińskiej Republiki Ludowej. Chodzi przede wszystkim o Wielki Mur Chiński, Góry Tianmen, Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu, Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie, Klasztor Shaolin, Wiszącą Świątynię Xuan Kong Si czy też niesamowite Drapacze Chmur w Szanghaju.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.