Giełda i Finanse

Ciekawe medale i ordery w ofercie Skarbnicy Narodowej – nasza opinia

Ciekawe medale i ordery w ofercie Skarbnicy Narodowej – nasza opinia

Skarbnica Narodowa to wiodący krajowy dystrybutor monet kolekcjonerskich i medali pamiątkowych. Dzięki jej ofercie można jednak zapoznać się bliżej nie tylko z numizmatyką, ale i falerystyką, czyli nauką zajmującą się odznaczeniami i medalami. Jak to możliwe?

Wyjątkowe okazy kolekcjonerskie

Obie te dziedziny spotykają się w serii wyjątkowych numizmatów: medalach okolicznościowych, na których wiernie odwzorowano najważniejsze i najpiękniejsze ordery oraz odznaki z całego świata. Każdy z nich ma postać okazałej sztabki o wymiarach 51x81x4,5 cm, wykonanej z brązu i platerowanej czystym złotem. Awers ozdobiono głębokim, ręcznie emaliowanym reliefem, który z detalami przedstawia dane odznaczenie. Z kolei na rewersie znalazły się informacje o jego nazwie, kraju pochodzenia oraz dacie ustanowienia. Numizmaty są dostępne wraz z kompletem akcesoriów, m.in. certyfikatem autentyczności i woreczkiem do przechowywania.

Najsłynniejsze odznaczenia z całego świata

Medale okolicznościowe od Skarbnicy Narodowej przedstawiają m.in. następujące ordery:

  • Order Wschodzącego Słońca. Ustanowiony w 1875 r., jest najstarszym i jednym z trzech najważniejszych odznaczeń państwowych Japonii. Pierwotnie był przyznawany za zasługi militarne i to jedynie mężczyznom. Charakter odznaczenia wojskowego utracił dopiero po II wojnie światowej, a od 2003 r. mogą go otrzymać również kobiety.
  • Order Złotej Gwiazdy. To wyróżnienie przyznawano w ZSRR osobom, które uzyskały tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. Analogiczne odznaczenie, związane z tytułem Bohatera Federacji Rosyjskiej, funkcjonuje od 1992 r. w Rosji. W obu przypadkach medal ma postać prostej pięcioramiennej gwiazdy.
  • Order Virtuti Militari. Na medalach okolicznościowych Skarbnicy Narodowej nie zabrakło również polskiego akcentu – Virtuti Militari to najwyższe krajowe odznaczenie wojskowe, ustanowione jeszcze przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1792 r.

Naszym zdaniem te nie zwykłe numizmaty będą pięknym dodatkiem do każdej kolekcji ze względu na swoją wyjątkową wartość artystyczną oraz pamiątkową. Więcej szczegółowych informacji na ich temat znajdziesz na stronie dystrybutora: Skarbnicanarodowa.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.