szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Pomysł na biznes – wynajem kompresorów i sprężarek

Pomysł na biznes – wynajem kompresorów i sprężarek

Prowadząc swoją własną firmę budowlaną, albo po prostu prywatnie działając na swojej własnej budowie – nawet nie posiadając wykształcenia ani doświadczenia budowlanego, można wypożyczyć sprzęt budowlany zarówno lekki (na przykład szlifierki), jak i ciężki (na przykład koparki, kompresory, sprężarki). Wypożyczalnie pożyczają sprzęt zarówno na długi termin, jak i na krótki. Nie jest też wymagana do wypożyczenia żadna szczególna czynność, gdyż wystarczy jedynie podpisać umowę, jaką standardowo zawiera się z klientem wypożyczającym sprzęt budowlany na swoją budowę. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie zarówno dla wypożyczającego, jak i dla pożyczającego.

Gdzie możemy wypożyczyć kompresory i sprężarki?

Zarówno sprężarki, jak i kompresory możemy wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu budowlanego (np. tutaj: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-kompresorow-i-sprezarek). Każda z wypożyczalni sprzętu budowlanego posiada swoją stronę internetową. Jest ona dostępna cały czas, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto nie ma czasu ani chodzić po sklepach, są zalatane i chcą bardzo szybko załatwić sprawę. Dzięki temu, że na stronie internetowej jest dostępny telefon do biura obsługi klienta, możemy z domu załatwić wszelkie formalności i jedyne co nam pozostaje, to czekać na dostawę zamówionego przez nas sprzętu budowlanego ciężkiego. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania oraz wątpliwości – możemy w każdym momencie zapytać pracownika biura obsługi klienta jaki sprzęt powinniśmy wybrać do danego rodzaju robót budowlanych. Nie chcemy przecież nadpłacać i zamawiać sprzętu bez sensu.

Jakie korzyści niesie za sobą wynajem kompresorów i sprężarek?

Z pewnością jest to zaoszczędzenie dużej ilości gotówki, ponieważ nie musimy kupować całego sprzętu. Jest bardzo duża różnica pomiędzy wydaniem pieniędzy na zakup całego potrzebnego nam sprzętu, a wydaniem o wiele mniejszej gotówki na wypożyczenie sprzętu na krótki termin oraz na dłuższy termin. Jeżeli nie mamy czym przywieźć na miejsce budowy ani kompresorów, ani zagęszczarek – nic nie szkodzi. Dzisiaj wypożyczalnie są już wyposażone w samochody do transportu ciężkich i dużych sprzętów. Nie musimy się więc o to martwić – mamy oszczędzone również nerwy. Poza tym największą odpowiedzialność ponosi tutaj właściciel wypożyczalni sprzętów budowlanych. Ten przedsiębiorca ma w swoim obowiązku zadbanie między innymi o to, żeby jego przyszły klient nie zrobił sobie krzywdy korzystając z jego sprzętu. Musi on sprawdzać technicznie wszystkie swoje maszyny, jak i specjalnie to udokumentować. Poza tym wypożyczenie sprzętu budowlanego jest bardzo szybkim rozwiązaniem. Oznacza to, że jeżeli okaże się nagła potrzeba posiadania danego sprzętu budowlanego – jeszcze tego samego dnia otrzymujemy wypożyczoną maszynę na naszej budowie.

O czym należy pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę wypożyczając budowlany ciężki sprzęt?

Pamiętajmy, aby czytać wszystkie umowy. Nie powinniśmy nic pożyczać bez upewnienia się, że warunki są dla nas korzystne. Poza tym przed podjęciem decyzji musimy upewnić się, że dana wypożyczalnia jest godna zaufania.

Udostępnij