Praca i Biznes

Systemy antykradzieżowe – rodzaje, działanie i zastosowanie

Systemy antykradzieżowe – rodzaje, działanie i zastosowanie

Systemy zabezpieczające przed kradzieżą powinny znaleźć się w każdym sklepie — zabezpieczają nas przed wyniesieniem z placówki cennych produktów i sprawia, że wszyscy pracownicy czują się bezpiecznej. Jakie są systemy antykradzieżowe i jak działają?

Monitoring

To nieskomplikowane, ale bardzo skuteczne rozwiązanie. Dzięki rozmieszczonym w sklepie kamerom, pracownicy mogą na bieżąco obserwować to, co dzieje się w różnych zakamarkach pomieszczenia. Dodatkowo — jeśli faktycznie dojdzie do kradzieży, nagrania z tego wydarzenia z pewnością ułatwią nam identyfikację sprawcy i odzyskanie pieniędzy. Dobrze rozmieszczone kamery powinny szczególnie uwzględniać najbardziej zasłonięte miejsca — czyli te najbardziej kuszące dla złodziei.

Bramki antykradzieżowe

Bramki antykradzieżowe szczególnie często można zobaczyć w sklepach znajdujących się w galeriach handlowych. Zasada ich działania jest prosta — jeśli ktoś spróbuje wynieść ze sklepu towar, za który nie zapłacił, bramka uruchomi głosowy i świetlny sygnał. Takie rozwiązanie zapewnia nam bezpieczeństwo, umożliwia również kasjerom spokojną pracę bez obaw o to, że ktoś spuszczony na chwilę z oka dokona kradzieży.

Zabezpieczające klipsy

Najczęściej możemy zobaczyć je w sklepach z odzieżą. Są przypięte do ubrań — znajdują się w nich metalowe blaszki, które reagują na wypuszczane przez bramki fale dźwiękowe. Po wyczuciu tego typu reakcji — bramka uruchamia alarm. Wariantem tego zabezpieczenia są etykiety anykradzieżowe. Mają one bardziej wszechstronne zastosowanie — nadają się nie tylko do ubrań, ale także do innego typu produktów, różnych drobiazgów lub butelek z alkoholem. Zasada ich działania jest dość podobna: przy próbie przeniesienia tej etykiety przez bramkę uruchomi się alarm.

Zapobieganie kradzieżom to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie niepożądanych strat — dzięki odpowiednim systemom antykradzieżowym to zadanie staje się znacznie łatwiejsze. Najskuteczniejszym sposobem działania jest jednoczesne zastosowanie kilku sposobów na ochronę przed kradzieżą.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.