Systemy antykradzieżowe – rodzaje, działanie i zastosowanie

Systemy antykradzieżowe – rodzaje, działanie i zastosowanie

Systemy zabezpieczające przed kradzieżą powinny znaleźć się w każdym sklepie — zabezpieczają nas przed wyniesieniem z placówki cennych produktów i sprawia, że wszyscy pracownicy czują się bezpiecznej. Jakie są systemy antykradzieżowe i jak działają?

Monitoring

To nieskomplikowane, ale bardzo skuteczne rozwiązanie. Dzięki rozmieszczonym w sklepie kamerom, pracownicy mogą na bieżąco obserwować to, co dzieje się w różnych zakamarkach pomieszczenia. Dodatkowo — jeśli faktycznie dojdzie do kradzieży, nagrania z tego wydarzenia z pewnością ułatwią nam identyfikację sprawcy i odzyskanie pieniędzy. Dobrze rozmieszczone kamery powinny szczególnie uwzględniać najbardziej zasłonięte miejsca — czyli te najbardziej kuszące dla złodziei.

Bramki antykradzieżowe

Bramki antykradzieżowe szczególnie często można zobaczyć w sklepach znajdujących się w galeriach handlowych. Zasada ich działania jest prosta — jeśli ktoś spróbuje wynieść ze sklepu towar, za który nie zapłacił, bramka uruchomi głosowy i świetlny sygnał. Takie rozwiązanie zapewnia nam bezpieczeństwo, umożliwia również kasjerom spokojną pracę bez obaw o to, że ktoś spuszczony na chwilę z oka dokona kradzieży.

Zabezpieczające klipsy

Najczęściej możemy zobaczyć je w sklepach z odzieżą. Są przypięte do ubrań — znajdują się w nich metalowe blaszki, które reagują na wypuszczane przez bramki fale dźwiękowe. Po wyczuciu tego typu reakcji — bramka uruchamia alarm. Wariantem tego zabezpieczenia są etykiety anykradzieżowe. Mają one bardziej wszechstronne zastosowanie — nadają się nie tylko do ubrań, ale także do innego typu produktów, różnych drobiazgów lub butelek z alkoholem. Zasada ich działania jest dość podobna: przy próbie przeniesienia tej etykiety przez bramkę uruchomi się alarm.

Zapobieganie kradzieżom to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie niepożądanych strat — dzięki odpowiednim systemom antykradzieżowym to zadanie staje się znacznie łatwiejsze. Najskuteczniejszym sposobem działania jest jednoczesne zastosowanie kilku sposobów na ochronę przed kradzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *