szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Kilka przykładowych sposobów zarabiania na grach

Kilka przykładowych sposobów zarabiania na grach

Gry to nie tylko źródło rozrywki, przyjemnego spędzania czasu, ale również sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy, a nawet sposób na życie i samodzielne utrzymanie. Pieniądze za granie w gry mogą dochodzić do naprawdę dużych kwot. Zarabianie na graniu w gry obejmuje kilka sposobów.

Najpopularniejszą jest założenie kanału na YT i wrzucanie tam filmów z gier

Niestety obecnie nie jest to już takie proste, ponieważ YT zdecydowanie utrudnił zarabianie. Kanał musi istnieć co najmniej rok i mieć co najmniej 4000h wyświetleń i posiadać 1000 subskrypcji. Ponadto YT zaostrzył wymogi swojego programu partnerskiego i nie wiadomo czy przyjmie do programu partnerskiego kanał z graniem w gry bez komentarza. Alternatywą dla YT może być Dailymotion lub inna strona płacąca za video.
Blog o grach. Nie trzeba grać w gry można też o nich pisać Blogów o grach jest sporo, ale to nie oznacza, ze dobrą treścią i odpowiednim promowaniem nie można się przebić. Zarabianie na blogu z grami uzależnione jest od wielu czynników, ale może być bardzo dochodowe, szczególnie gdy podejmie się współpracę z jakąś marką.

Promowanie gier i reflinki z gier

Są strony, które oferują określoną kwotę pieniężną za każdą rejestrację nowego użytkownika. Rejestrujemy się na takiej stronie i dostajemy link, który promujemy w taki sposób, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się z niego do gry za co otrzymujemy wynagrodzenie. Jeśli jesteśmy już rozpoznawali w świecie internetu twórcy sami mogą się zgłosić, aby wypromować ich grę. Ten sposób zarabiania jest zazwyczaj bardziej dochodowy niż reflinki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z dwóch sposobów jednocześnie.

Sprzedaż kont lub przedmiotów z gier

W Polsce nie jest to tak popularny sposób zarabiania na grach jak np. w Japonii, gdzie wielu graczy się z tego utrzymuje. Sposób zarabiania jest bardzo prosty, jeśli jesteśmy dobrzy w jakieś grze należy to wykorzystać. Zdobywamy rzadkie przedmioty lub wirtualną walutę i sprzedajemy je innym słabszym graczom. Można też sprzedawać całe konta lub promować sprzedaż kont premium w grze. Zarabianie w tym przypadku jest uzależnione od popularności gry i ilości graczy.


Tak prezentuje się kilka przykładowych sposobów zarabiania na grach. Oczywiście jak już wspomniałem to tylko przykłady więc nie wyczerpują one w całości tematu jakim jest zarabianie na grach.

Udostępnij