szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Przedłużacz na bębnie – zastosowanie i charakterystyka

Przedłużacz na bębnie – zastosowanie i charakterystyka

Przedłużacz na bębnie, ze względu na swoją specyficzną konstrukcję złożoną z kabla owiniętego wokół specjalnego stelaża, doskonale sprawdza się w wielu rolach. Znajduje zastosowanie zarówno na placu budowy, jak i w domowym warsztacie czy przy pracach ogrodowych. Jest wygodny i bezpieczny, a szybkie zwijanie i rozwijanie znacząco upraszcza przebieg poszczególnych czynności. Podpowiadamy, czym sugerować się, kupując takie akcesorium na swój użytek.

  1. Czym wyróżnia się przedłużacz na bębnie?
  2. Przedłużacze bębnowe – długość przewodu
  3. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przedłużacz na bębnie możesz kupić w wielu miejscach – w sklepach budowlanych, zarówno stacjonarnych i internetowych, a niekiedy nawet w marketach. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, by w pełni dopasować go do swoich potrzeb.

Czym wyróżnia się przedłużacz na bębnie?

Przedłużacze bębnowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by optymalnie połączyć wymogi bezpieczeństwa i wygodę użytkowania. Ich konstrukcja jest dość prosta: uwzględnia specjalny bęben z uchwytem do zwijania, przewód elektryczny o określonej długości oraz zlokalizowane w bocznej części gniazdka elektryczne wyposażone w uziemienie. W nowoczesnych modelach przedłużaczy opcja ręcznego zwijania została zastąpiona automatycznymi przyciskami.

Większość przedłużaczy bębnowych została zaprojektowana z myślą o mobilności i możliwością zastosowania ich w różnych okolicznościach, jednak znajdziemy i modele mocowane na stałe, na przykład do ściany.

Przedłużacze bębnowe – długość przewodu

Podstawowym aspektem wpływającym na to, jak bardzo ergonomiczny i praktyczny będzie przedłużacz bębnowy, jest długość przewodu. W sklepach znajdziesz zarówno przedłużacze o kablu 10 czy 50 metrów, jak i 100 metrów. Warto wiedzieć, że krótsze przedłużacze przeważnie przenosi się za pomocą specjalnego uchwytu, zaś te dłuższe są wyposażone w wygodne kółka.

Jeśli szukasz przedłużacza do prostych prac domowych, w zupełności wystarczy przewód do 25 metrów. Dłuższe opcje są korzystne na placach budowy czy do działania w dużym ogrodzie, gdzie dostęp do energii może być utrudniony.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Długość kabla, choć ważna, nie jest jedynym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując przedłużacz na bębnie. Sprawdź także gniazda, w które został wyposażony. W bocznej części przeważnie umieszcza się standardowe, trzy lub cztery, gniazdka 230 V z uziemieniem, ale zdarzają się także mniej standardowe, dopasowane do konkretnych maszyn. Zweryfikuj również klasę szczelności. Do prac wewnątrz budynków i poza ich obrębem warto wybierać przedłużacze oznaczone symbolem IP44 wskazującym na podwyższoną klasę szczelności chroniącą gniazda.

Udostępnij