szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Praca

Zabezpieczanie ramy samochodu przed korozją

Zabezpieczanie ramy samochodu przed korozją

Czas jest nieubłagany i nie lituje się nad żadną rzeczą. Nie robi więc wyjątków i dla samochodów. Dlatego każdy samochód bez wyjątku wcześniej czy później ulegnie rdzy i skończy na złomie. Nie oznacza to jednak, że jako kierowcy i fani motoryzacji nie powinniśmy robić wszystkiego, co w naszej mocy, aby proces ten maksymalnie zwolnić.

Samochód chronić przed korozją można na różne sposoby. Można dbać o lakier, myć i woskować samochód regularnie i usuwać na bieżąco każde ognisko rdzy. Co jednak zrobić aby zabezpieczyć podwozie przed korozją? Rady na ten temat przekażemy w tym wpisie.

Zabezpieczanie podwozia przed korozją

Podwozie to ta strona samochodu, która przed korozją zabezpieczyć jest najtrudniej. Składa się bowiem z wielu części, przewodów, wałków, śrubek i wielu innych elementów, o przeróżnych fantazyjnych kształtach. Jakby tego było mało, to właśnie podwozie jest najmocniej narażone na warunki zewnętrzne, napędzającą korozję sól, czy drobne uszkodzenia mechaniczne mogące być w przyszłości ogniskami korozji.

Najlepiej jest więc zadbać o podwozie poprzez jego dokładne wyczyszczenie i pokrycie specjalną substancją chroniącą je przed rdzą. Na rynku są co prawda dostępne preparaty dla amatorów, ale aby wygodnie i skutecznie przeprowadzić taką konserwację jest potrzebny podnośnik będący w stanie unieść cały samochód lub przynajmniej tunel i dobre oświetlenie.

W związku z tym zabezpieczenie ramy auto lepiej jest oddać w ręce specjalistów. Do ciebie jako właściciela samochodu należeć raczej kontrolowanie stanu podwozia i reagowanie w odpowiednim momencie. Możesz to zrobić samodzielnie, wczołgując się pod samochód z latarką lub prosząc o kontrolę mechanika podczas corocznych przeglądów.

Jeśli uznasz, że stan podwozia się pogorszył, to nie czekaj, aż rdza wgryzie się głębiej, ale działaj od razu. Tak jak w przypadku ludzi, tak w przypadku samochodów lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

 

Udostępnij