szkola-ryzyka.pl

Blog o finansach, biznesie i pracy

Finanse

Zabawy z dziećmi w różnym wieku

Zabawy z dziećmi w różnym wieku

Wiadome jest, że w początkowej fazie życia dziecka jego głównym ”zajęciem” jest zabawa. Jako że bardzo małe dziecko samo bawi się tylko przez chwilę, to zajęcie musi być dzielone z osobą dorosłą – którymś z rodziców, dziadków, albo z nianią, kiedy rodzice wrócą do pracy. Zabawy z niemowlakiem są prawie takie same jak zabawy z rocznym dzieckiem, bo w początkowej fazie życia dziecko samo nie umie jeszcze robić wielu rzeczy, a więc trzeba mu to pokazać i go tego nauczyć. Dopiero kiedy dziecko podrośnie, albo nawet już samodzielnie chodzi, możemy zabrać je na plac zabaw, aby mogło pobawić się w taki sposób, w jaki być może w domu nie ma okazji. Przecież ciągłe siedzenie w domu dla każdego z nas – a tym bardziej dla dziecka – jest po prostu nudne i nie można robić ciągle tych samych rzeczy. Właśnie dlatego te zabawy należy dziecku urozmaicić poprzez aktywność na świeżym powietrzu, która przecież dla każdego człowieka jest bardzo ważna. Dotleniony organizm każdego człowieka sprawia chociażby, że lepiej i szybciej zasypiamy – a w przypadku dzieci jest to szczególnie ważne. Chyba wszyscy rodzice martwią się, kiedy dziecko płacze, bo nie może zasnąć i wszelkie dotychczasowe dobrze działające sposoby na usypianie przestają działać. Jeśli tylko pogoda sprzyja wychodzeniu z domu i zabawie na świeżym powietrzu, wszyscy powinniśmy z tego skorzystać – tym bardziej że zaczęła się wiosna i pogoda na pewno będzie skłaniała nas wszystkich do tego, żeby z niej skorzystać. A przecież sposobów na zabawę z dzieckiem w towarzystwie ładnej pogody może być mnóstwo.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na bezpiecznywozek.pl

Udostępnij